Son Dakika Güncel Siyaset Ekonomi Spor Dünya Sağlık Eğitim Söyleşi Teknoloji Kültür-Sanat Video Analiz
Ana Sayfa > Güncel > 'Yerli onarım'la 22,5 milyon TL´lik tasarruf sağladı
'Yerli onarım'la 22,5 milyon TL´lik tasarruf sağladı
İSTANBUL - İletişim şirketi Vodafone, onarım için yurtdışına gönderilen yüksek teknolojili elektronik kart ve cihazların önemli bir bölümünü Türkiye´de onarmaya başladı. 'Yerli onarım' yatırımı ...
04-11-2014 11:29
Güncel
0 Yorum
Haberi Yazdır
İSTANBUL - İletişim şirketi Vodafone, onarım için yurtdışına gönderilen yüksek teknolojili elektronik kart ve cihazların önemli bir bölümünü Türkiye´de onarmaya başladı. 'Yerli onarım' yatırımıyla ülke ekonomisine katkıda bulunan Vodafone´un Türk mühendis ve teknisyenleri, şu ana kadar 28 bin adedin üzerinde kart ve cihazın onarımını gerçekleştirerek, yaklaşık 22,5 milyon TL´lik tasarruf ve yüzde 100´ün üzerinde operasyonel verimlilik sağladı.

Dijital Dönüşüm Hareketi kapsamında yatırımlarını sürdüren Vodafone, dijital bağlantılı Türkiye hedefiyle hayata geçirdiği teknoloji yatırımlarını yerli mühendislik kaynağıyla destekliyor. Bu kapsamda, baz istasyonlarında kullanılan ve onarım için yurtdışına gönderilen yüksek teknolojili elektronik kart ve cihazların önemli bir bölümü Türkiye´de onarılmaya başlandı. Gebze´de kurulan Vodafone Test ve Onarım Merkezi´nde görevli Türk mühendis ve teknisyenler, bugüne kadar 28 bin adetten fazla yüksek teknolojili elektronik kart ve cihazı onararak, yaklaşık 22,5 milyon TL´lik tasarruf ve operasyonel verimlilikte yüzde 100´ün üzerinde artış sağladı. Vodafone Türkiye´nin 'yerli onarım' atağıyla, yurtdışındaki firmalarda 90 işgünü olan onarım geri dönüş teslim süresi de ortalama 20 işgününe düşürüldü.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Jorge Fernandes, şu bilgileri verdi:

"Vodafone Türkiye olarak, teknolojiyi herkes için erişilebilir kılma vizyonumuz doğrultusunda başta altyapı olmak üzere mobil teknoloji dünyasının her alanında sürekli yatırımlar yapıyoruz. Bu kapsamda, teknolojik altyapımızın önemli bir bileşenini oluşturan baz istasyonlarımızda kullandığımız yüksek teknolojili elektronik kart ve cihazları düzenli olarak test ediyor, gerekli durumlarda da onarıyoruz. Test ve onarım ihtiyacı olan kart ve cihazları geçmişte, bu teknolojileri onarabilen İngiltere, Almanya, İspanya, Çin ve Hollanda gibi ülkelere gönderiyorduk. Yurtdışına gönderim uygulamamız belli ürünlerde devam etmekle birlikte, son 3 yıldır, test ve onarım işlemlerinin ciddi bir bölümünü Vodafone Test ve Onarım Merkezi´ndeki Türk mühendis ve teknisyenlerimiz gerçekleştirmeye başladı. Yerli mühendislik kaynağımızla yaptığımız test ve onarımlar sayesinde bugüne kadar yaklaşık 22,5 milyon TL´lik tasarruf ve yüzde 100´ün üzerinde operasyonel verimlilik sağlayarak, Türkiye ekonomisine de önemli bir katkıda bulunduk. Vodafone Türkiye olarak, yerel mühendislik gücümüzü tüm dünyaya göstermeyi ve bu gücün desteğiyle global düzeyde başarılı çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz."
CİHAN
Etiketler :
'Yerli onarım'la 22 - 5 milyon TL´lik tasarruf sağladı -
04-11-2014 11:29
Güncel
0 Yorum
Haberi Yazdır
YORUM YAZ
SICAK GÜNDEM
Künye Sık Kullanılanlara Ekle Giriş Sayfam Yap Rss - Xml Siteme Ekle İletişim
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
2011
© Sessiz Haber
Kodlama : Networkbil.net