• 12 Aralık 2018 23:22
article

ABD Büyükelçilği´nin bulunduğu cadde Zeytin Dalı oldu

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla, ABD Büyükelçiliği´nin bulunduğu Nevzat Tandoğan Caddesi´nin ismi `Zeytin Dalı Caddesi´ oldu. Bazı ilçelerde bulunan `Gülen´ isimli 7 cadde ve sokağa da `V

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla, ABD Büyükelçiliği´nin bulunduğu Nevzat Tandoğan Caddesi´nin ismi `Zeytin Dalı Caddesi´ oldu. Bazı ilçelerde bulunan `Gülen´ isimli 7 cadde ve sokağa da `Vatan, Diriliş, Bayrak, Kayı ve Hilal´ gibi isimlerin verilmesi kararlaştırıldı.
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla, ABD Büyükelçiliği´nin bulunduğu Nevzat Tandoğan Caddesi´nin ismi `Zeytin Dalı Caddesi´ oldu. Bazı ilçelerde bulunan `Gülen´ isimli 7 cadde ve sokağa da `Vatan, Diriliş, Bayrak, Kayı ve Hilal´ gibi isimlerin verilmesini kararlaştırdı.
Belediye Meclisi, şubat ayı olağan toplantısının ardından, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Büyükelçiliği´nin bulunduğu Nevzat Tandoğan Caddesi´nin adının `Zeytin Dalı Caddesi´ olarak değiştirilmesini tüm partilerin ve bağımsız Meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul etti.
Öte yandan Meclis, Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) elebaşısı Fethullah Gülen´in ismini çağrıştırması nedeniyle Başkent´te `Gülen´ isimli 7 cadde ve sokağa ´Vatan, Diriliş, Bayrak, Kayı ve Hilal´ gibi farklı isimler verildi.
(Musa Erdoğan /İHA)