• 09 Aralık 2018 23:10
article

Çocuklar bu projeyle buz pateni öğreniyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığının ortak yürüttüğü ´Buzda Yeşeren Hayatlar´ projesi kapsamında Erzurum, Erzincan, Ağrı, Bingöl, Muş, Artvin, Kars ve Tunceli şehirleri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığının ortak yürüttüğü ´Buzda Yeşeren Hayatlar´ projesi kapsamında Erzurum, Erzincan, Ağrı, Bingöl, Muş, Artvin, Kars ve Tunceli şehirlerinden gelen Sevgi Evi çocukları ve yabancı uyruklu çocuklar buzda paten yapmayı öğreniyor.
3 yıldır devam eden proje okullar bitene kadar her hafta sonu 150 öğrenci ile antrenör eşliğinde yapılıyor. Buzda Yeşeren Hayatlar Proje Koordinatörü Yusuf Tosunoğlu, "Buraya 7 il davet ettik şuan bu hafta sonu Erzincan ve Bingöl´den gelen çocuklar var yaklaşık olarak burada 30 ila 35 arasında çocuğa eğitim veriyoruz öğle yemeği ile başlayan programımız buz pateni eğitimiyle devam ediyor daha sonra memleketlerine uğurluyoruz´´ diye konuştu.
Erzincan Çocuk Destek Merkezi görevlisi Sevil Sazçalan ise "Yaklaşık 3 yıldır Buzda Yeşeren Hayatlar projesi kapsamında Erzurum´a geliyoruz. Kız yurdu ile başlamıştık şimdi yabancı uyruklu çocuklarla geldik diğer illerle birlikte burada buluşuyoruz zevkli güzel dakikalar geçiriyoruz burada" diye konuştu.
Proje kapsamında paten yapan çocuklar ise Erzurum´da olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdiler.
(Sefa Tetik - Şahap Gürler/İHA)