• 22 Mart 2018 13:44
article

TOFAŞ farklı kaybetti

TOFAŞ Basketbol Takımı, 7Days EuroCup D Grubu 8. hafta mücadelesinde Bursa´da karşılaştığı İtalya´nın Dolomiti Energia Trento takımına 79-91 mağlup oldu.
Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu´nda oynanan karş

TOFAŞ Basketbol Takımı, 7Days EuroCup D Grubu 8. hafta mücadelesinde Bursa´da karşılaştığı İtalya´nın Dolomiti Energia Trento takımına 79-91 mağlup oldu.
Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu´nda oynanan karşılaşmaya Barış Ermiş, Sammy Mejia, Tony Crocker, Raymar Morgan, Kenny Kadji beşiyle başlayan mavi-yeşilliler, ilk dakikalarda Forray ve Sutton´un üçlüklerine Barış Ermiş ve Kenny Kadji´nin sayılarıyla yanıt verdi. Sammy Mejia´nın basketleriyle 5. dakikayı 12-8 üstünlükle geçen Bursa temsilcisi, kalan bölümde Gomes, Sutton ve Gutierrez´in sayılarına engel olamayınca ilk periyodu 16-21 geride kapattı.
İkinci çeyreğe de istediği gibi başlayamayan TOFAŞ, İtalyan ekibinin Sutton, Shields ve Gutierrez ile skor bulmasıyla 12. dakikada 10 sayı farkla geriye düştü. (19-29) Yiğit Arslan´ın üç sayılık basketiyle nefes alan ev sahibi ekip, Josh Owens ve kaptan Mejia´nın sayılarıyla durumu 27-32´ye getirdi. Kenny Kadji ve Raymar Morgan ile skor üretmeye devam eden mavi-yeşilliler, Sammy Mejia´nın basketleriyle soyunma odasına 42-46 mağlup girdi.
Trento üçüncü periyoda Silins´in üç sayılık basketiyle başlarken, TOFAŞ; Josh Owens ve Pierria Henry´nin sayıları sonrası skor bulmakta zorlanınca konuk ekip, 25. dakikada Sutton´un basketiyle farkı 14´e çıkardı: 46-60. Pierria Henry ve Kenny Kadji´nin elinden bulduğu sayılarla maçın içinde kalan TOFAŞ Basketbol Takımı, son çeyreğe 59-67 geride başladı.
Dördüncü periyoda da üst üste sayılar bularak başlayan İtalyan temsilcisi karşısında Pierria Henry ve Kenny Kadji´nin sayıları sonrası Barış Etmiş ve Raymar Morgan´ın basketleriyle takibini sürdüren Bursa temsilcisi, Barış Ermiş´in oyuna ağırlığını koymasıyla bitime 5 dakika 24 saniye kala durumu 71-76´ya getirdi. Nefes kesen kalan bölümde hakemler tartışmalı kararlara imza atarken, Trento; Shields, Sutton ve Silins ile 7-0´lık seri bularak son 3.38´e 71-83 önde girdi. TOFAŞ son anlarda Kenny Kadji, Raymar Morgan ve Pierria Henry ile sayılar bulda da parkeden 79-91 mağlup ayrıldı.
TOFAŞ, bu sonuçla D Grubu´ndanki 4. mağlubiyetini elde etti.
(Mesut Alan - Samet Doğru /İHA)